Türkiye Cumhuriyeti

Köln Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

1978 Doğumluların Dövizle Askerlik Başvuruları Hakkında Hatırlatma , 04.11.2016

1978 doğumlu olan ve askerlik görevini henüz yerine getirmemiş durumda bulunan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları açısından, aşağıdaki bilgilerin hatırlatılmasında yarar görülmektedir.

- 1978 doğumlu vatandaşlarımızın dövizle askerlikten yararlanmak üzere  son  başvuru tarihi 31 Aralık 2016'dır.

- 1977 ve önceki yıllarda doğmuş olanlar ise  31 Aralık 2017 tarihine kadar  randevu alarak Başkonsolosluğumuza başvurmak suretiyle durumlarını  belgelendirmeleri halinde dövizle askerlik kanunundan      yararlanabileceklerdir.

Bu çerçevede, dövizle askerlik işlemlerini yaptırmak isteyen 1978 doğumlu vatandaşlarımızın Başkonsolosluğumuza başvurmadan önce www.konsolosluk.gov.tr  internet sitesinden e-randevu bölümü altında Köln Başkonsolosluğu’nu seçerek  dövizle askerlik başvurusu için randevu almaları ve 31 Aralık 2016 tarihine kadar işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Randevu işlemleri sadece www.konsolosluk.gov.tr ​ adresinden yapılabilmektedir. Telefonla veya e-postayla randevu alınması mümkün değildir.

Ayrıca, randevu alarak başvuruda bulunacak vatandaşlarımızın, dövizle askerlik için gerekli şartlar ve belgeler hakkında detaylı bilgiye Başkonsolosluğumuz internet sitesinin (http://koln.bk.mfa.gov.tr) "Bilgi Notları" bölümü üzerinden ulaşmaları mümkündür.

 

Vatandaşlarımıza saygılarımızla duyurulur.

T.C. Köln Başkonsolosluğu