Türkiye Cumhuriyeti

Köln Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

9. Uluslararası Ahmet Yeşil Resim Yarışması Duyurusu , 20.04.2016

Mersin/Yenişehir İlçesinde faaliyette bulunan Özel Mersin Doğa Okulları tarafından Türk ve dünya çocukları arasında resim dili oluşturmak, okullar arasında etkileşime katkıda bulunmak ve Mersin'i kültürü, sanatı, tarihi ve doğal gözellikleriyle dünyaya tanıtmak amacıyla "9. Uluslararası Ahmet Yeşil Resim Yarışması" başlıklı bir etkinlik düzenlenmektedir.

Resim yarışmasına Türkiye genelindeki tüm özel ve resmi anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilir. Uluslararası nitelikte olan yarışma üç farklı yaş grubunda gerçekleştirilecektir.

  • 5-7 yaş (Anaokulu)
  • 8-10 yaş (İlkokul)
  • 11-13 yaş (Ortaokul)

Yarışmaya katılacak olan öğrenciler, 35X50 cm boyutunda resim kağıdı kullanacaktır. Yarışmanın konusu serbesttir. Resim yarışmasına katılacak olan çocuklar pastel boya, sulu boya, yağlı boya veya diğer teknikleri, istedikleri malzemeleri kullanma konusunda özgürdür.

Yarışmanın son başvuru tarihi 26 Mayıs 2016 olarak belirlenmiştir. Bu tarihe kadar eserlerin gönderilmesi gereklidir. Her öğrenci yarışmaya tek bir eserle katılabilir. Yarışmaya katılacak eserlerin başkasına ait olması, alıntı ya da kopya içermesi durumunda, eser değerlendirilmeyecektir. Yarışmaya katılan eserler iade edilmeyecek, Mersin Özel Doğa İlköğretim Okulunda sergilenecektir. Yarışmacılar resim kağıtlarının arkasına, katılım formunu doldurarak yapıştırmalıdır. İsimsiz eserler değerlendirilmeyecektir.

Katılım Formu

Aşağıdaki katılım formu elle ya da bilgisayarda doldurularak, resim kağıdının arka bölümüne yapıştırılacaktır.

Yaş Grubu ve Doğum Tarihi :

Öğrencinin Adı Soyadı   :

Öğrencinin Okulu (Adres – İlçe – İl – Ülke) :

Okul E-Mail Adresi  :

Okul Telefon Numarası   :

Okul Faks Numarası           : 

Ülke Adı                           :

Yarışmaya katılmak için, katılım formunun eserin arka bölümüne yapıştırılması gerekmektedir. Eserler okula doğrudan teslim edilebileceği gibi, posta ya da kargo yoluyla da ulaştırılabilir.

Resimlerin en geç 26 Mayıs 2016 Perşembe saat 17.00’ye kadar Özel Mersin Doğa Koleji’ne ulaşmış olması gereklidir. Bu tarihten sonra ulaşacak eserler, değerlendirilmeyecektir.

Adres: Özel Mersin Doğa Koleji

Gökçebelen Mahallesi, 33195 Sk. No: 1/A Yenişehir / Mersin 

Tel: 0090-324-473 25 21

e-Posta: mersindogakoleji@gmail.com

Web    : www.dogaokullari.com 

Ahmet Yeşil Resim Yarışması kapsamında, her kategoride dereceye giren ilk 3  öğrenciye ödül verilecektir.


Saygıyla duyurulur.

İlgili Dosyalar :

- Mersin Resim Yarismasi Brosuru.pdf