Türkiye Cumhuriyeti

Köln Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Doesef 5. Araştırma Projeleri Başlıklı Proje Yarışması Duyurusu , 18.12.2015

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, öğrencilerin "Geleceğin Bilim İnsanları" olarak yetişmeleri hedefiyle 2015-2016 eğitim-öğretim yılı içerisinde, tüm ulusal ve uluslararası lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik "DOESEF 5. Araştırma Projeleri" (Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar Yazılım ve Enerji- Mühendislik Dalları) başlıklı bir proje yarışması gerçekleştirilecektir.
 
Sözkonusu proje başvurularının 26.02.2016 tarihine kadar doğrudan www.doesef.org adresli internet sayfası üzerinden yapılması gerekmektedir.
 
Yarışmaya yurtdışından katılacak yarışmacıların uluslararası seyahat masrafları kendileri tarafından karşılanması söz konusudur. Yarışmacılardan alınacak 400 Euro katılım ücreti yeme-içme, konaklama ve kültürel program ile yerel ulaşımı kapsamaktadır.
 

Sözkonusu yarışmaya ait ayrıntılı bilgilere aşağıdaki İngilizce bilgi notundan ya da www.doesef.org adresli internet sayfasından ulaşılması mümkündür.

 

Saygılarımızla duyurulur.İlgili Dosyalar :

- DOESEF2016.pdf