Türkiye Cumhuriyeti

Köln Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başarılı Öğrencilerin Ödüllendirilmesi Uygulaması Hakkında Duyuru , 04.12.2014

Almanya’daki Türk toplumunun eğitimine verilen önemi vurgulamak, “Gymnasium” düzeyinde eğitime ilgiyi teşvik etmek amacıyla T.C. Berlin Büyükelçiliği tarafından 2008 yılında başlatılmış olan “Başarılı Öğrencilerin Ödüllendirilmesi” uygulaması çerçevesinde her yıl Almanya’daki Başkonsolosluklarımızın görev çevresindeki “Gymnasium”lardan en yüksek derece ile mezun olan Türk vatandaşı veya Türk kökenli gençlerimiz ödüllendirilmektedir.

Gençlerimizin eğitim sürecinde başarılı olmalarını teşvik edici nitelikteki uygulama bu yıl da sürdürülecek, Başkonsolosluğumuz görev çevresindeki 1 kız ve 1 erkek olmak üzere en başarılı 2 öğrenciye Büyükelçilik adına tablet bilgisayar verilecektir.

2014 yılında “Gymnasium”dan yüksek derece ile mezun olan gençlerimizin belirlenebilmesi için Başkonsolosluğumuzun e-posta adresine (konsulat.koeln@mfa.gov.tr ) aşağıda belirtilen formattaki e-posta ile başvurulması rica olunur.

Son başvuru tarihi 29 Aralık Pazartesi günü, saat 17:00’ dir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Adı Soyadı :
Doğum Tarihi :
Mezun Olduğu Okul :
Not Ortalaması :
Şu Anda Okumakta Olduğu Okul :
E-posta Adresi :
Cep Telefonu :
Adres :

Saygılarımızla,

T.C. Köln Başkonsolosluğu