Türkiye Cumhuriyeti

Köln Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yaz Dönemi Seyahat Duyurusu , 13.06.2014

Yaz Dönemi Seyahat Duyurusu : 


Bulgaristan yetkililerince Kapıkule sınır kapımızın Bulgaristan tarafında bulunan Kapitan Andreevo sınır kapısında devam eden yenileme çalışmalarının Ekim 2014 sonuna kadar devam edeceği açıklanmıştır. Bu nedenle sözkonusu sınır kapısında bu sene yaz tatili için gelen vatandaşlarımızın yoğunluk yaşamaları beklenmektedir. 

Vatandaşlarımızın gerek ülkemize gidiş ve dönüş yolculuklarını kolaylaştırmak, gerek izin ve tatillerini huzur içinde geçirmelerine katkıda bulunmak amacıyla 1998 yılında başlatılmış olan “Tatil Aydınlatma Projesi” bu yıl da uygulanacaktır.  

Proje, tatil öncesi hazırlıklarda dikkat edilmesi gereken konuları, seyahat sırasında gerekli olabilecek bilgileri, izin döneminde yolda, Türkiye’de ve dönüşte karşılaşılabilecek olası sorunlara çözüm önerilerini kapsamaktadır.  

Bu çerçevede, Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi Tatil Danışma Servisleri hafta içi hergün saat 09:00–18:00 arasında hizmet sunmaktadır.  


Konsolosluk Çağrı Merkezi telefon numarası 00 90 (312) 292 29 29 dur. 

Almanya'dan yapılacak seyahatlerde güzergah ve sınır kapılarına ilişkin güncel bilgilere Dışişleri Bakanlığı'nın Yol Rehberi sayfasından ulaşılması mümkündür. http://www.mfa.gov.tr/almanya.tr.mfa 

Saygıyla duyurulur. 


T.C. Köln Başkonsolosluğu