Türkiye Cumhuriyeti

Köln Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Anadolu Üniversitesi Seçme Sınavı Duyurusu , 15.04.2014

D U Y U R U

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Yükseköğretim Programlarına kayıt olmak isteyen lise veya dengi okul mezunu öğrenci adaylarına yönelik; Öğrenci Seçme Sınavı, Sınavsız Geçiş ve İkinci Üniversite Başvuruları www.anadolu-uni.de adresindeki web sayfası üzerinden çevrimiçi -online- yapılacak ve başvurular 02 Mayıs 2014 günü Almanya yerel saati ile 16.30’da sona erecektir. 

Anadolu Üniversitesi 28 yıldır Batı Avrupa Programları yoluyla, Avrupalı Türklerin kariyerine güç katmak üzere hizmet vermektedir. Yaş, meslek ve vatandaşlık sınırı olmaksızın; Türkiye'daki genel liselerimizden mezun veya dengi düzeyde eğitim görmüş herkes SEÇME SINAVI  yoluyla yükseköğretime başlayabilir. 

Türkiye'deki meslek liselerimizden mezun ve alanı uygun olan herkes sınavsız Anadolu Üniversitesi' nin iki yıllık yükseköğretim programlarına kayıt olabilir. 

İki veya dört  yıllık yükseköğretim gören herkes seçme sınavına girmeden ikinci üniversite yoluyla farklı bir alanda yükseköğretime kayıt olabilir.

Anadolu Üniversitesi Avrupalı Türkleri; yerlerinden, işlerinden ve halen devam etmekte oldukları eğitim-öğretim faaliyetinden vazgeçmeden, yükseköğretime devam etmelerine imkan sağlayan açık yükseköğretim programlarına  kayıt olmaya davet etmektedir.

 

Saygıyla duyurulur.

 

İlgili Dosyalar :