Türkiye Cumhuriyeti

Köln Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayrami Resim Yarişmasi Duyurusu , 03.04.2014

23  NİSAN  ULUSAL  EGEMENLİK  VE  ÇOCUK  BAYRAMI  RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1. GENEL:

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla T.C. Köln Başkonsolosluğu himayesinde Çocuk Resimleri Yarışması düzenlenmiştir. Yarışmanın konusu, bu bayramımız çerçevesinde olmak üzere yurt, aile, çevre, oyun ve eğlence üzerinde serbest bırakılmıştır. Yarışmanın amacı, çocuklarımızın ülke ile bağlarını kuvvetlendirmek, onları milli bir konu etrafında düşünmeye sevketmek ve düşündüklerini resim haline koymalarını sağlamaktır.

2. KATILMA YAŞI VE KAPSAMI:

Yarışmaya, 7-14 yaşındaki çocuklar en fazla bir resimle katılabilirler. Başka resme bakılarak veya kopya çekilerek yapıldığı veya başkası tarafından rötüş edildiği şüphesi uyandıran, üçüncü madde de istenilen bilgileri noksan olan ve belirtilen ebatlarda olmayan resimler kesinlikle yarışmaya alınmayacaktır.

3. RESİMLER İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

Resimler için (21x28 cm) veya (28x41,5 cm) boyutlu standart resim kağıtlarından herhangi birisi seçilebilir. Yapımda sulu boya, guvaj, yağlı boya veya diğer teknikler kullanılabilir. Resimler ayrı bir kartona yapıştırılmayacaktır. Resim arkasına aşağıdaki bilgiler  okunaklı bir şekilde tam olarak yazılacaktır.

RESİM  YAPAN  ÖĞRENCİNİN:

- Adı, Soyadı     

- Doğum tarihi (Ay ve Günüyle)

- Okulun adı, sınıfı

- Okulun adresi

- Öğretmenin adı ve soyadı

- Resmin öğrenciye ait olduğunu göstermek üzere öğretmenin imzası

4. RESİMLERİN GÖNDERİLMESİ:

Resimler en geç 03 Nisan 2014 akşamı 23 Nisan e.V. Derneğinin aşağıdaki adresinde bulunacak şekilde postalanmış olacaktır. Postadaki yıpranma ve kırılmalara imkan vermeyecek şekilde ambalaj ve paketleme yapılacaktır.

Adres             : 23 Nisan e.V, Augusstr. 52, 50733 Köln

Web sayfası   : 23nisankoeln.de

Facebook       : www.facebook.com/23nisankoeln            

5. DEĞERLENDİRME:

Resimler, 23 Nisan e.V. Derneğince oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilerek (7-8), (9-10), (11-12), (13-14) grubu  içinde en başarılı üç öğrenci ödüllendirilecek; ayrıca yine her yaş grubundan 10 Resim seçilerek sergilenecektir.

Değerlendirme sonunda ödüle ve sergilenmeye hak kazanan resimler 26.04.2014 tarihinde Köln merkezde Heumarkt meydanında yapılacak olan 23 Nisan kutlama etkinliğinde  sergilenecek ve aynı gün ödüller verilecektir. Gelmeyen öğrencilerin belge ve ödülleri daha sonra adreslerine posta ile gönderilecektir.  Yarışmaya gönderilen resimler iade edilmeyecektir

NOT: 23.04.2000 tarihinden önce doğanlar yarışmaya katılamaz.