Türkiye Cumhuriyeti

Köln Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

 
Rıfat Ayanlar
Başkonsolos (MM)
31.10.1957-27.04.1959
Enver Özalp
Başkonsolos (MM)
29.04.1959-08.09.1960
Celadet Kıyasi
Başkonsolos (MM)
16.03.1964-25.07.1965
Özer Fuad Tevs
Başkonsolos (MM)
14.12.1965-28.11.1967
Fikret Berker
Başkonsolos (MM)
29.11.1967-27.08.1972
Metin Sirman
Başkonsolos (MM)
28.08.1972-16.08.1975
Ömer E Lütem
Başkonsolos (MM)
23.09.1975-19.09.1979
İlhan Kıcıman
Başkonsolos (MM)
22.09.1979-23.09.1983
İlhan Yiğitbaşıoğlu
Başkonsolos (MM)
16.09.1983-30.09.1987
Nurettin Nurkan
Başkonsolos (MM)
01.10.1987-30.09.1991
A. Ferit Ülker
Başkonsolos (MM)
01.10.1991-30.09.1995
Ahmet N Alpman
Başkonsolos (MM)
01.10.1995-30.09.1997
Mehmet Dönmez
Başkonsolos (MM)
01.10.1997-15.09.2001
M. Sertaç Sönmezay
Başkonsolos (MM)
01.10.2001-15.09.2004
Kemal Tüzün
Başkonsolos (MM)
01.10.2004-31.08.2005
M. Asım Temizgil
Başkonsolos (MM)
15.09.2005-30.11.2007
Kemal Demirciler
Başkonsolos (MM)
15.12.2007-15.09.2009
Mustafa Kemal BASA
Başkonsolos (MM)
01.10.2009-31.08.2013
Hüseyin Emre Engin
Başkonsolos (MM)
02.09.2013-